Zlínský kraj

http://www.mesto-kunovice.cz/

http://www.perspekta.cz/

Historie turnaje ITS CUP

Poprvé uspořádal házenkářský klub HC ITS Uherské Hradiště ITS Cup 1.-3. května 1998. Na hřišti na sídlišti Východ bojovalo o křišťálový pohár čtrnáct minižákovských družstev z České republiky a Polska. Po maratónu 67 utkání a vstřelení 960 branek jej získala děvčata z Chrudimi před SK Bukowia Buk z Polska a minižačkami pořádajícího klubu.
Konečné pořadí ITS Cup 98: 1. Chrudim, 2. SK Bukowia Buk, 3. HC ITS Uh.Hradiště, 4. Prior Olomouc, 6. Zlín.
Nejlepší hráčkou byla vyhlášena domácí Kristýna Salčáková z domácího klubu, střelkyní Michaela Hrbková s 54 brankami a brankářkou Gabriela Vařeková (obě Prior Olomouc).
Na druhý ročník ITS Cupu (30. dubna - 2. května 1999) přijelo už 27 týmů z České republiky a Slovenska. Pořadatelé rozšířili program o kategorii mladších žaček. Ty spolu s minižačkami sehrály během turnaje 108 utkání nejen na ústředním hřišti na Východě, ale i na asfaltovém povrchu Slovácké Slavie v Uherském Hradišti a v kunovické hale. Mladé házenkářky nastřílely za tři dny 1450 branek.
Ve finále kategorie minižaček porazila děvčata HC ITS Uh. Hradiště HC Háje Praha a získala pro domácí klub ITS Cup. Na třetím místě skončily házenkářky SKP Pardubice. Domácí Helena Štěrbová byla vyhlášena nejlepší hráčkou v minižákovské kategorii.
Mezi mladšími žačkami dominovaly házenkářky BCT Bratislava. Druhé místo obsadil Dvůr Králové před domácími děvčaty HC ITS Uherské Hradiště. Brankářka tohoto celku Monika Pavlíčková se stala nejlepší gólmankou turnaje.


Třicet týmů startovalo na 3. ročníku ITS Cupu 2000. Ten se konal na přelomu dubna a května - od 28.4. do 1.5. Hrálo se opět na třech hřištích, kde padlo 1756 branek.
V minižačkách zvítězil Sokol Písek před HC Háje Praha a HC ITS Uh. Hradiště. Nejvíce gólů - 58 nastřílela Iveta Luzumová z Písku. Mezi mladšími žačkami byly nejlepší hráčky HC ITS Uherské Hradiště, 2. místo obsadil Slavoj Protivín před Sokolem Písek. Na 4. místě skončila polská děvčata z SK Bukowia Buk. Podruhé na ITS Cupu byla vyhlášena nejlepší brankářkou Monika Pavlíčková. Veronika Sklenářová z domácího družstva se stala nejlepší hráčkou. Nejvíce branek (51) vsítila Štěpánka Králová z Protivína.

Čtvrtého ročníku ITS Cupu 2001 se zúčastnilo 52 týmů v kategoriích minižaček, mladších a starších žaček z ČR, SR a Polska. Hrálo se na pěti hřištích 27.-29.4.2001. Tři čtvrtě tisícovky hráček odehrálo 250 zápasů, padlo 3949 branek.
V turnaji minižaček si nejlépe vedly házenkářky HC Háje Praha, 2. místo obsadila Zora Olomouc, třetí skončila Ostrava-Poruba.
Mezi mladšími žačkami obhájily po druhém triumfu na Prague Handball Cupu 2001 loňské vítězství domácí HC ITS Uherské Hradiště před HC Háje Praha, třetí příčka patřila Novestě Zlín.
V kategorii starších žaček zvítězila děvčata HC Háje Praha před Ostravou Hrabůvkou, Sokolem Písek, Novestou Zlín a domácím celkem.
Pátý ročník ITS KORD CUP 2002 se poprvé ve své historii konal v Kunovicích. Pořadatelé tam díky podpoře města i místních sponzorů nalezli ideální podmínky pro stále náročnější organizaci velkého turnaje.A patrony se stala skupina MAXIM TURBULENC, která ještě vystoupila i v dalších dvou ročnících.
Turnaj se konal 3.-5. května a ve více než čtvrttisícovce utkání padlo kuriózních 3333 branek. Na šesti hřištích startovalo 54 žákovských dívčích celků z ČR, Slovenska a Polska. Ve finálových utkáních starších a mladších žaček se z vítězství radovaly hráčky HC ITS KORD Uherské Hradiště-Kunovice. Na štítě zůstaly v obou kategoriích pražské házenkářky - Slavia a Háje.
V minižačkách tehdy zkompletovaly dívky HC Háje Praha medailovou sbírku po vítězství ve finále nad Sokolem Poruba.
Domácí starší žačky měly ve svých řadách nejlepší gólmanku turnaje Ivanu Poláškovou a nejlepší hráčku ITS Kord Cupu 2002 Helenu Štěrbovou. V mladších žačkách byla nejlepší hráčkou turnaje vyhlášena Veronika Křivová.
Začátek máje roku 2003 zasvětil házenkářský klub ITS Kord Uherské Hradiště-Kunovice už pošesté stále mohutnějšímu turnaji mladých házenkářek ITS Kord Cup 2003. Za nebývalé podpory kunovické i hradišťské radnice, místního fotbalového klubu a desítek sponzorů, představili organizátoři více než jednomu a půl tisíci účastníků z České republiky, Slovenska a Polska barevný házenkářský festival, který překonal všechny rekordy z minulých pěti ročníků. Dvanáct set děvčat v žákovském věku seskupených do více než šedesáti týmů, přijelo do Kunovic odehrát čtvrt tisícovky utkání na sedm házenkářských hřišť. V zápasech padlo 3911 branek.
V kategorii minižaček vybojovaly třetí místo za Slavií Praha a Zlínem další domácí generace trenéra Antonína. Střelce.  Nejlepší střelkyní se 41 brankami se stala Weisehibilderová z Liberce.
V mladších žačkách si ITS Kord Cup 2003 vybojovala olomoucká děvčata před Slavií a TJ Kunovice, nejlepší střelkyní se stala Michalčíková (Otrokovice) s 34 brankami.
V nejprestižnější kategorii starších žaček se radovaly hráčky HC Háje Praha, které už ve čtvrtfinále vyřadily domácí favoritky. Na ty zbylo jen čtvrté resp. páté místo. Kanonýrkou se stala Sloupová z Plzně s 50 brankami.
Sedmý ročník ITS KORD CUP 2004 se konal pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Františka Slavíka a starostů Kunovic Jiřího Vařechy a Uherského Hradiště Libora Karáska.
Pět kunovických hřišť hostilo od pátku do neděle ve třech kategoriích 948 hráček z padesáti družstev České republiky a Slovenska. Bylo odehráno celkem 207 utkání, ve kterých padlo 3463 branek. Na bezproblémový průběh turnaje
dohlížela čtyřicítka sudích a stovka organizátorů.
A konečné výsledky? Vítězkami mezi nejmladšími házenkářkami se stala Slavia Praha, před domácím HC ITS a Sokolem Písek. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena domácí Kamila Strakáčová a nejlepší střelkyní Markéta
Beranová
, která konto soupeřek zatížila 50 brankami.
V kategorii mladších žaček se z vítězství radovalo družstvo Sokola Poruby, druhé skončil TJ Sokol Písek a na třetím
místě HC MPL Zlín.
Na družstvo HC ITS zbyla v kategorii starších žaček pouze "bramborová" medaile. Zlaté medaile si odvezlo družstvo
HC Háje Jižní město Praha, stříbrné Sokol Hrabůvka a bronzové družstvo Zory Olomouc.
Slabou náplastí pro domácí bylo vyhodnocení nejlepší hráčky - Kláry Horákové.
Osmý ročník ITS KORD CUP 2005 se uskutečnil pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a starostů Měst Kunovice ing. Jiřího Vařechy a Uherského Hradiště ing. Libora Karáska. Turnaj měl vysokou sportovní úroveň, zúčastnilo se ho 60 družstev z celé České republiky a Slovenska. Na  8 hřištích v Kunovicích a Uherském Hradišti bylo sehráno 277 utkání, které řídilo  30 ligových rozhodčích. 868 mladých házenkářek vstřelilo 4 140 branek. Součástí turnaje byl i bohatý kulturní program, vystoupení hudební skupiny TOUCH, taneční skupiny ZUŠ Uherské Hradiště. V rámci „Sletu čarodějnic“ zakončil program tradiční ohňostroj.
V kategorii minižaček zvítězilo družstvo Sokola Písek, před domácím ITS „A“ a DHK Zorou Olomouc.
Na stupně vítězů v kategorii mladších žaček vystoupila družstva 1. HC Zlín, 2. DHC Slávia Praha, 3. ITS „A“.
V kategorii starších žaček na domácí ITS „A“ zůstala jako v předešlém ročníku bramborová medaila. Z vítězství se radovalo družstvo Sokol Hrabůvky, druhý se umístil HC Zlín a třetí družstvo Dubina Pardubice.
9.ročníku ITS KORD CUP 2006 se zúčastnilo 43 družstev z ČR a Slovenska v kategoriích minižačky, mladší a starší žačky. Na 800 házenkářek sehrálo svá utkání na 5 hřištích v Kunovicích. Padlo bezmála 2400 branek, utkání rozhodovalo  17 prvoligových rozhodčích.
Hlavním partnerem turnaje byla firma ZFP Michal Šabršula, vzdělávání v oblasti sociálních programů.
A domácí házenkářky se mu také odvděčily. Třikrát hrály finálová utkání, minižačky a mladší žačky odešly poraženy. Ovšem pověstnou třešničkou na dortu byl první místo domácího družstva v nejprestižnější kategorii – starších žaček.
Oceněny byly také domácí brankářky – v kategorii minižaček Lenka Bačáková a mladších žaček Kamila Strakáčová, která si odnesly cenu za nejlepší brankářku v turnaji.
Také nejmenší a nejmladší hráčky – přípravka Junior Kunovice si za své účinkování odnesli medaile – zlaté fidorky.
Pořadíminižačkymladší žačkystarší žačky
1.Sokol PísekDHC Slávia PrahaSHK ZFP Kunovice
2.SHK ZFP KunoviceSHK ZFP KunoviceDHC Slávia Praha
3.Jiskra Havlíčkův BrodHC ZlínHC Zlín


Součástí turnajů bývá i bohatý kulturní program. Pátečního slavnostního zahájení se zúčastnila místostarostka měst Kunovice paní Ivana Majíčková, která turnaj otevřela, tajemník OV ČSTV pan Grebeníček a manažerka ZFP paní Eva Kohutičová. Ve sportovní hala pak vystoupil finalista super star Petr Bende. Program zakončil tradiční ohňostroj.
O všechny zúčastněné se staralo na 100 organizátorů z řad funkcionářů oddílu, rodičů a hráček, kterým patří velký dík. Ve spolupráci z fotbalovým  klubem FK Kunovice se jim podařilo připravit překrásný areál.
I přes nepřízeň počasí se mládežnický turnaj vydařil a všichni už se těšili na ten jubilejní – desátý.
Dva zlaté a jeden stříbrný pohár vybojovaly mladé házenkářky SHK ZFP Kunovice na jubilejním desátém ročníku ITS ZFP KORD Cupu 2007. Čtyřdenního turnaje se na pěti hřištích v Kunovicích zúčastnilo 48 družstev z České a Slovenské republiky..
V nervydrásajícím finále kategorie mladších žaček přehrály házenkářky Kunovic pražskou Slavii 13:11, třetí skončil Zlín, a čtvrtý Trenčín.
V minižákovské kategorii 4+1 si družstvo SHK ZFP Kunovice poradilo se všemi soupeři a tak mohlo slavit vítězství před Havlíčkovým Brodem, Brnem,Velkou nad Veličkou, Hrabůvkou, Opavou a Astrou Praha.
V kategorii mini 6+1 zvítězilo družstvo Havlíčkova Brodu před Sokolem Písek a družstvem HC Zlín „A“.
Slavia Praha Kunovicím finálovou porážku oplatila v závěrečném souboji turnaje starších žaček. Zvítězila 18:14. Na třetím místě skončilo družstvo Veselí nad Moravou, které v souboji o bronz přehrálo Zlín 13:12. Na dalších místech skončil Písek, Opava, Hrabůvka, Astra, Otrokovice, Velké Meziříčí, Háje Praha a Trenčín.
Na závěr malá statistika:
Turnaje se zúčastnilo 502 hráček, bylo sehráno 213 zápasů, ve kterých padlo 3 870 branek.
Utkání řídilo  25 rozhodčích.. Bylo nařízeno 485 sedmimetrových hodů, proměněno 315, tedy 65% úspěšnost. Rozhodčí udělili 249 žlutých karet, vyloučení -  191 případů. Hrálo se na 5 hřištích. O zdárný průběh turnaje se staralo 80 pořadatelů z řad rodičů, hráček a funkcionářů oddílu SHK Kunovice.
Dvě stříbrné medaile a jedno 4.místo obsadily na 11. ročníku prestižního ITS CUPu 2008 házenkářky SHK Kunovice. V konkurenci výkvětu české i slovenské mládežnické házené tak potvrdily příslušnost k české špičce ! Stříbro vybojovaly v bouřlivé atmosféře beznadějně plné kunovické haly starší žačky a minižačky.
V Kunovicích se po tři dny pralo o cennou trofej dvaatřicet týmů ve třech kategoriích (minižačky, mladší a starší žačky). Nad turnajem, na kterém si v minulosti brousily házenkářské ostruhy mnohé dnešní reprezentantky obou zúčastněných zemí, převzala záštitu města Kunovice i Uherské Hradiště. „Za tři dny odehrálo 373 hráček 156 zápasů, v nichž se urodilo 2791 branek. Rozhodčí nařídili 356 sedmiček, z nichž dvě třetiny střelkyně proměnily, udělili 221 žlutých karet a 184 x museli vylučovat,“ vysypal z rukávu podrobnou statistiku Pavel Novotný, šéf informačního centra ITS Cupu.
Jeho dlouhodobé statistice kraluje domácí klub SHK Kunovice (dříve ITS Uh. Hradiště), který výsadní postavení opět potvrdil. Ve dvou kategoriích prošel až do finále a ve třetí zůstal těsně pod medailovými stupni. V nejmladší kategorii slavila vítězství děvčata z pražských HC Háje, bronzové medaile si na krk pověsily házenkářky Junioru Zlín. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena domácí Zuzana Růžičková. Mladším žačkám kraloval Zlín před Slavií Praha a Havlíčkovým Brodem. Nejprestižnější kategorii starších žaček dominovala Nitra před zraněními oslabenými Kunovjankami a pražskou Slavií. „Holky předvedly vynikající výkony, dokázaly bojovat a za skvělé druhé místo si zaslouží naše uznání. Před blížícím se mistrovstvím republiky je jejich výkon dobrou zprávou, nesmíme ale usnout na vavřínech a musíme dotáhnout sezonu do zdárného konce,“ shodli se trenéři stříbrného týmu Marek Jurča a Ivo Hřibňák, jejichž svěřenka Karolína Žáková byla vyhlášena nejlepší hráčkou ITS Cupu 2008. „Spolu s krásným počasím to všechno smíchalo dohromady čarovný nápoj, při jehož posledním doušku tekly některým účastníkům i slzy dojetí,“ zářila spokojeností ředitelka turnaje Renata Burďáková.
První květnový víkend roku 2009 zaplavila Kunovice tradiční házenkářská vlna. Uskutečnil se zde 12.ročník prestižního ITS CUPu. O poháry a medaile si to rozdalo ve třech kategoriích přes čtyřicet družstev z celé ČR a Slovenska. Bylo odehráno celkem 175 utkání, ve kterých padlo bezmála 4000 branek. Takovou vizitkou se tradiční turnaj pyšní. Ani v jedné kategorii však domácí tým nedosáhl na zlato, byť mezi nejstaršími po něm sahal konečky prstů. Ve finále však podlehl Zlínu a "zbylo" na něj stříbro, které bylo mezi třináctičlenou konkurencí velkým úspěchem. O stupínek hůř skončily v konkurenci 14-ti družstev minižačky. Nejtěžší pozici  měly mladší žačky (17 družstev), které zakotvily na šesté příčce. Cenu pro nejlepší brankářku mezi staršími žačkami získala Jitka Omelková, jež byla v zápasech včetně finále velkou oporou.

Pořadí v jednotlivých kategoriích:

Pořadíminižačkymladší žačkystarší žačky
1.Háje PrahaDHC Slávia PrahaHC Zlín „A“
2.DHC Slávia PrahaJiskra Havlíčkův BrodSHK ZFP Kunovice
3.SHK ZFP KunoviceSokol PorubaSokol Hrabůvka


Rok 2010 byl zasvěcen již 13.ročníku ITS CUPu. Do srdce Slovácka se sjelo poslední dubnový víkend ze všech koutů republiky a Slovenska 521 hráček (47 družstev), které byly rozděleny do čtyř kategorií = 4+1, 6+1, mladší a starší žačky. Dohromady padlo ve všech kategoriích 3822 branek, proměněno bylo 301 "sedmiček", napomínáno 98 hráček, vyloučeno 79. Dohled nad hráčkami mělo 25 rozhodčích a kolečka soustrojí zvaného ITS CUP "promázávalo" po tři dny 65 pořadatelů. Tak takový je stručný přehled turnaje, nad kterým si po dlouhé době opět vzalo "přímý patronát" Slunce. Pořadatelský oddíl letos sice nedosáhl ani v jedné kategorii na stupně nejvyšší, přesto hodnotí i tento ročník kladně. V jednotlivých kategoriích na stupně nejvyšší dosáhly tyto družstva: mini 4+1 = Sokol Hrabůvka ( 2. Háje Praha, 3. TJ Velká n/Veličkou ), mini 6+1 = Háje Praha ( 2. Jiskra Otrokovice, 3. Velká n/Veličkou ), mladší žačky = Sokol Poruba ( 2. DHC Slávia Praha, 3. HC Zlín“A“) a v prestižní kategorii starších žaček = HC Zlín ( 2. Jiskra Otrokovice, 3. BHAK Gábor (SR)). Nejlepšími střelkyněmi v jednotlivých kategoriích byly: mini 4+1 – Štefánková (Velká n/Vel.), mini 6+1 – Váverková (HK Hodonín), ml.žačky – Pastorková (MHK Bytča), st.žačky – Tóthová (Piccard Senec).


Je tomu již několik dní, co vypuknul koncem května v Kunovicích jeden z největších mládežnických turnajů na Moravě ITS CUP 2011 a díky klubům ze Slovenska se může pyšnit i titulem mezinárodní. Tradiční házenkářský turnaj, který se letos konal v netradičním termínu již po čtrnácté, přilákal do Kunovic 55 družstev z celé republiky i Slovenska. O chod turnaje se staralo na 50 organizátorů především z řad rodičů, za což jim patří velký dík. Dohled nad utkáními mělo 18 rozhodčích, kteří napomínali 253 hráček a 175 jich vyloučili. Bylo proměněno 180 „sedmiček“ a dalších 109 jich brankáři zneškodnili. Více jak 600 hráček, které byly rozděleny do čtyř věkových kategorií, sehrálo přes 250 utkání, ve kterých padlo 3283 branek. Po celé tři dny doprovázelo turnaj rozpálené sluníčko, které spolu s kouzelníkem a Bublínem vykouzlilo nejeden úsměv ve tvářích přítomných dětí … Největšího úspěchu z domácích družstev dosáhli minižáci, kteří v kategorii 4+1 obsadili 3. místo. Konečné pořadí v jednotlivých kategoriích po třídenním zápolení vypadalo takto:
mini 4+1 - 1. Sokol Hrabůvka, 2. SHK Velká n/Vel., 3. SHK Kunovice „A“…. 8. SHK Kunovice „B“
mini 6+1 - 1. HC Háje Praha, 2. HC Veselí n/Mor., 3. DHC Slávia Praha … 6. SHK Kunovice
mladší žačky - 1. HC Háje Praha, 2. DHC Slávia Praha, 3. PEMA Opava … 7. SHK Kunovice
starší žačky - 1. HC Zlín, 2. Sokol Poruba, 3. DHC Slávia Praha … 11. SHK Kunovice
   Slavnostní zahájení, které proběhlo v areálu Sokolského hřiště, stejně jako ukončení turnaje podpořili osobně i starostka Mgr. Ivana Majíčková a místostarosta Ing. Pavel Vardan, kteří popřáli všem zúčastněných družstvům příjemný pobyt v Kunovicích a hodně sportovních úspěchů.
Organizátoři turnaje děkují za podporu městu Kunovice, všem rodičům a dalším sponzorům, bez kterých by se toto setkání mladých lidí mohlo jen s obtížemi uskutečnit.
Již 15. ročník mládežnického turnaje ITS CUP 2012 odstartoval koncem měsíce května v Kunovicích. Na tradiční turnaj v netradičním termínu, který se pravděpodobně stane konečných se do Kunovic sjelo přes 40 družstev, aby po tři dny bojovala ve čtyřech kategoriích o poháry a medaile pro nejlepší kolektivy z celé republiky a Slovenska. Tradiční pohostinnost v turnajovém stanu doprovázela po večerech živá hudba, pro naše nejmenší byly přichystány skákací hrady, diskotéka, malování na obličej či kouzelník s nafukovacími balónky, který z nich pro děti vytvářel nespočet zvířátek a po celý turnaj vozil na sportoviště všechny účastníky vláček … Na čtyřech sportovištích bylo sehráno na 250 pohledných zápasů, ve kterých se představilo 570 hráček, které vstřelily 5294 branek. Na regulérnost turnaje dohlíželo 19 rozhodčích, kteří udělili 297 napomenutí a 200 vyloučení. Tyto celkové součty katapultovaly do kunovické sportovní haly na nedělní finále nejlepší družstva z 15. ročníku turnaje ITS CUP 2012.

Medaile a poháry pro nejlepší si letos odnesly:
Mini 4+1: 1. Sokol Hrabůvka, 2. SHK Kunovice A, 3. DDM Strážnice
Mini 6+1: 1. Háje Praha, 2. HC Zlín A, 3. Jiskra Havl.Brod A
Mladší žačky: 1. Háje Praha, 2. HC Zlín A, 3. DHC Slavia Praha
Starší žačky: 1. DHK UH-Kunovice, 2. HC Zlín B, 3. Sokol Poruba

Již po 16. přivítaly Kunovice výkvět házenkářského mládí na tradičním květnovém turnaji ITS CUP 2013. Doslova z celé republiky přijelo 45 družstev, aby si změřilo své síly ve čtyřech kategoriích = mini 4+1, mini 6+1, mladší a starší žačky. Největším nepřítelem letošního turnaje bylo počasí, které připravilo pořadatelům nejednu horkou chvilku. Zima a déšť doslova přes noc rozmetalo veškerá rozlosování a druhý den turnaje nastalo velké stěhování do sportovních hal v Uherském Hradišti a Kunovicích. Dopravu mezi těmito městy zajistil turistický vláček, který se stal nenadálou atrakcí pro zúčastněná družstva i široké okolí. Třetí den turnaje opět mezi nás zavítalo Sluníčko, které spolu s pořadateli bylo svědkem těchto konečných statistik. Celkem bylo sehráno 260 utkání, ve kterých 601 hráček vstřelilo 3995 branek.
V jednotlivých kategoriích se z vítězství radovala tato družstva:
mini 4+1 = SHK Kunovice "A" (12. Kunovice "B" )
mini 6+1 = Junior Zlín (5. Kunovice)
mladší žačky = Háje Praha (11. Kunovice)
starší žačky = HC Zlín "A" (4. Kunovice)
Individuální ocenění získaly:
mini 6+1: Králová Lucie (Hrabůvka) = nejlepší střelkyně, Marie Viktorie Hess ( Velká n/V) = nej.brankářka, Daňková Michaela (Zlín) nej.hráčka.
Mladší žačky: Tesařová Barbora (Kynžvart) = nej.střelkyně, Burešová Kristýna (Zlín) = nej.brankářka, Matrinková Kateřina (Háje) = nej.hráčka
Starší žačky: Melichárková Barbora (Velká n/V.) = nejlepší střelkyně, Ottová Lucie (Kunovice) = nej. brankářka, Vařechová Vendula (Zlín) = nej. hráčka


ITS Cup 2014 – minižačky na výsluní!
Poslední květnový víkend byl ve znamení krásného počasí, ale také nervových vypětí! To bylo řečí, že si jdeme domácí ITSku užít ... a nakonec bojujeme, jako o život!
První zápas s Karvinou se nám vydařil. Soupeř byl pro nás dle očekávání nepříjemný po zkušenostech z turnaje ve Velké nad Veličkou. Ale průběh tohoto úvodního zápasu byl nad očekávání hladký. Výhra 13:5 hovoří za vše. V dalším zápase na nás čekal jediný pražský zástupce v této kategorii – Háje Praha. Utkání bylo zpočátku vcelku vyrovnané, ale konečný výsledek byl krásný – 14:7. V krásném letním dni na nás již čekal další soupeř a tentokrát zahraniční – HK Trenčín. Protihráčky zpočátku budily dojem silného soupeře, hlavně díky svým fyzickým parametrům, ale herně jsme dominovali celou dobu my. Jasná výhra 15:2. Následující zápas jsme odehráli proti družstvu z Havlíčkova Brodu, vyhlášené bašty dívčí a ženské házené. I přes kvalitu soupeře jsme potvrdili pro změnu  kvality naše – výhra 15:4! Poslední páteční zápas, byl opět ve znamení nervů! Čekala nás relativně neznámá Strážnice, kde s házenou začali teprve před pár lety, ale z doslechu víme, že výsledky už mají hodné pochvaly! Po úvodním přetahování se o výsledek a soupeřově důsledné osobní obraně Lucky, jsme nakonec soupeře přetlačili výsledkem 8:5.
Úvod sobotního zápasu nám překazila delší přeháňka, což vzhledem k tomu, že jsme hráli na venkovním hřišti, znamenalo posunutí programu o cca dvě hodinky. Čekal nás soupeř nejobávanější a to Junior Zlín. Hřiště zůstalo po dešti hodně mokré, ale na asfaltovém povrchu to naštěstí moc neklouzalo. Až na ten mokrý míč! To byl teda zážitek! Náš nástup byl rychlý a přesvědčivý. Poločas jsme vyhráli 5:1 a vypadalo to, že to nakonec nebude tak těžké, poradit si se zlínskými nadějemi. Ale, ouha ... v druhém poločase se nám nepodařilo vstřelit jedinou branku( !) a ze zápasu bylo parádní drama! Soupeř však nakonec nedokázal využít našeho útočného váhání a konečný výsledek 5:3 nás nakonec potěšil.
Po tomto zápase jsme už tušili, že základní skupinu vyhrajeme i za předpokladu, že bychom nedokázali porazit malé, ale rtuťovité a zarputilé hráčky z Písku. I nad nimi jsme po boji zvítězili 5:4 a v sobotu nás čekal již pouze jediný, a to ten nejdůležitější zápas, čili boj o to, kdo bude hrát o medaile nejcennější a kdo o bronz.
Počasí se již umoudřilo a opět nás vítalo sluncem zalité hřiště ve sportovním areálu na Červené cestě. Zato soupeř byl nepříjemný – opět holky a  kluci ze Strážnice. Tentokrát však trenérovy rady byly vyslechnuty ! Výhra 10:2 nás posílala do nedělního finále, které se odehraje přímo ve sportovní hale. Soupeřkami nám po následném boji měly být děvčata ze Zlína. Finále !!!!!! Už je to tady! Za vydatné podpory zaplněné sportovní haly jsme, jakožto nejmladší kategorie, začínali finálové boje a tím i vyvrcholení celého třídenního turnaje ITS Cup 2014. Na naše rivalky ze Zlína, tedy, jak se říká  z "města obuvi", jsme vlétly od samého začátku a finálový výsledek vyzněl jasně pro nás, pro domácí minižačky SHK Kunovice – 10:3!

Dlouhodobá statistika ITS CUPu


1.HC Háje Praha12-5-1
2.SHK Kunovice (HC ITS UH. Hradiště)9-8-7
3.Slávia Praha5-7-4
4.HC Zlín5-4-6
5.Sokol Písek3-2-4
6.Sokol Hrabůvka4-1-1
7.Jiskra Havlíčkův Brod2-2-1
8.Zora Olomouc1-1-2
9.Sokol Poruba1-0-2
10-12.Sokol Chrudim1-0-0
10-12.BCT Bratislava1-0-0
10-12.HK Nitra1-0-0
13.Jiskra Otrokovice0-2-0
14.Velká n/Veličkou0-1-2
15.Veselí n/Moravou0-1-1
16-20.Dubina Pardubice0-0-1
16-20.Svážná Brno0-0-1
16-20.BHAK Gábor0-0-1
16-20.PEMA Opava0-0-1
16-20.DDM Strážnice0-0-1