Zlínský kraj

http://www.mesto-kunovice.cz/

http://www.perspekta.cz/

Autor: LabarH Upravil: LabarH
Vloženo: 07-02-2009 16:18:29 Upraveno: 20-02-2009 19:38:01

Urvaly dvě stříbra

Dvě stříbrné medaile a jedno čtvrté místo obsadily na jedenáctém ročníku prestižního ITS Cupu házenkářky SHK Kunovice.

Dvě stříbrné medaile a jedno čtvrté místo obsadily na jedenáctém ročníku prestižního ITS Cupu házenkářky SHK Kunovice. V konkurenci výkvětu české i slovenské mládežnické házené tak potvrdily příslušnost k české špičce! Stříbro vybojovaly v bouřlivé atmosféře beznadějně vyprodané kunovické haly starší žačky a minižačky.

  V Kunovicích se po tři dny pralo o cennou trofej dvaatřicet týmů ve třech kategoriích (minižačky, mladší a starší žačky). Nad turnajem, na kterém si v minulosti brousily házenkářské ostruhy mnohé dnešní reprezentantky obou zúčastněných zemí, převzala záštitu města Kunovice i Uherské Hradiště. ?Za tři dny odehrálo 373 hráček 156 zápasů, v nichž se urodilo 2791 branek. Rozhodčí nařídili 356 sedmiček, z nichž dvě třetiny střelkyně proměnily, udělili 221 žlutých karet a 184krát museli vylučovat,? vysypal z rukávu podrobnou statistiku Pavel Novotný, šéf informačního centra ITS Cupu.

  Jeho dlouhodobé statistice kraluje domácí klub SHK Kunovice (dříve ITS Uh. Hradiště), který výsadní postavení opět potvrdil. Ve dvou kategoriích prošel až do finále a ve třetí zůstal těsně pod medailovými stupni.

  V nejmladší kategorii slavila vítězství děvčata z pražských HC Háje, bronzové medaile si na krk pověsily házenkářky Junioru Zlín. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena domácí Zuzana Růžičková. Mladším žačkám kraloval Zlín před Slavií Praha a Havlíčkovým Brodem. Nejprestižnější kategorii starších žaček dominovala Nitra před zraněními oslabenými Kunovjankami a pražskou Slavií. ?Holky předvedly vynikající výkony, dokázaly bojovat a za skvělé druhé místo si zaslouží naše uznání. Před blížícím se mistrovstvím republiky je jejich výkon dobrou zprávou, nesmíme ale usnout na vavřínech a musíme dotáhnout sezonu do zdárného konce,? shodli se trenéři stříbrného týmu Marek Jurča a Ivo Hřibňák, jejichž svěřenka Karolína Žáková byla vyhlášena nejlepší hráčkou ITS Cupu 2008. ?Spolu s krásným počasím to všechno smíchalo dohromady čarovný nápoj, při jehož posledním doušku tekly některým účastníkům i slzy dojetí,? zářila spokojeností ředitelka turnaje Renáta Burďáková.
  V horní řadě starších žaček druhá zleva nejlepší hráčka turnaje Karolína Žáková, dole v týmu minižaček zcela vlevo nejlepší brankářka turnaje Zuzana Růžičková.
Komentáře:
smile1.gifwink.gifgrin.giftongue.gif
sad.gifcry.gifnoexpression.gifconfused.gif
ohmy.gifcool1.gifangel.gifsleep.gif
angry.gifsmile2.giflaugh.gifcool2.gif
fun.gifthumbsup.gifthumbsdown.gifblush.gif
Více smajlíků
opiš kód:
kód
není vložen žádný komentář